Pvc Cam Temizliği

Pvc Cam Temizliği Pimapen temizliği çok zor olmamakla birlikte inşaat mevkisindeki binalarda rastgele bir hasara ya da çıkması zor boya kirlerinin yerleşmesine mani olmak için netlikle bir boyacı streç ile camların kaplanması gerekir.

Eğer buna rağmen pencerelerde boya kiri oluştu ise yumuşak bir fırça ile ya da kullanılmış diş fırçası ile temizliği sağlanabilir.

Hemen temizliği sağlanmayan camların üzerinde kalan harç ya da boya kirleri yüzeylerin özelliklerine zarar vererek parlaklığını yitirmesine sebep olacaktır.

Ayrı olarak kuş pisliği veyahut çamur kirleri de aynı tesiri yaratabilmektedir. PVC temizliği esnasında pütürlü veyahut partiküllü temizleyici kullanılmaması önerilir. Ya krem bir temizleyici kullanılmalı veyahut sadece mikro fiber bez ile temizliği sağlanmalıdır.

Camlar için se ayrı olarak üretilmiş cam bezleri mevut. Onların kullanımı camların daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Pencere temizliğine geçmeden önce çerçeve temizliği şarttır.

Zira yalnızca cam temizliği bir işe yaramayacaktır. Çerçevelerin iç bölümleri ve contaların köşeli yerleri kesinlikle eski bir diş fırçası ile temizlenmelidir. Yoksa bütün toz ve kir oralarda birikecektir.

Adım Adım Pimapen Temizliği

Adım adım Pimapen temizliği, sıra ile anlatılacak olursa eğer, ilk önce çok yumuşak olmayan ama sert de olmayan bir bez, yanına sabunlu su veya sprey temizleyici.

Özellikle önce çerçeveler temizlenmelidir. Çerçevelerin temizliği yapılırken üst kısımlar daha tozlu olacağından oralar en son temizlenmelidir.

Özellikle dışarda kalan kısımlar sık kirlendiğinden en azından haftada bir kez temizlenmesi önerilir. Daha sonra cam temizliğine geçilir. Camlar için yeni çıkan kuru temizleme cam bezleri mevut.

Şayet bunlardan biri yok ise daha önceki atlet ya da eski penye bir bluz yardımı ile önce sprey temizleyici sıkılır sonra da dairesel hareketlerle temizliği sağlanır. Fakat camların köşe temizliğine dikkat etmek gerekir.

PVC malzemesinin fark bir sürü rengi mevut olup bu renklerin donuklaşmasını önlemek ve özelliğini savunmasını sağlamak için, olasıysa deterjansız temizlik uygulanmalı.

Ayrı olarak çerçeve temizliği sırasında ağartıcı kullanılması hem PVC’ ye zarar verir hem de temizleyen kişinin ellerine.

Değişik Renklerin Temizliği

PVC sistemlerinin ağartıcıya da asidik içeriği fazla olan temizleyicilerle temizlenmemesi gerektiği evvelce belirtilmişti. PVC türü personellerin içerden terlemesini önlemek için oda ısısının 20 ya da 22 derece olması gerekir.

Yoğun su kullanılan, sözgelişi banyo ya da tuvalet, gibi yerlerde pencere açık tutulup içerisi havalandırılmalıdır. Yoksa her kullanımdan sonra kuru bir bez ile silinmelidir.

Partiküllü temizleyiciler değişik renk PVC temizliği sırasında çizerek zarar verebileceği için bu tür temizleyicilerden de uzak durulması gerekir.

Peki değişik renk PVC temizliği nasıl olacak? Tam olarak şöyle ki koyu renk PVC  temizliği yalnızca nemli bir bezle bile yapılabilir.

Açık renk PVC’ler yine zarar veren kimyasallar kullanılmadan sprey temizleyici ve yumuşak penye bir bez ile temizlenebilir.

Kullanılacak bezin fazla sert olmamasına ehemmiyet verilmelidir. Bu tür PVC’ leri temizlemek için sert yüzeyli bulaşık süngerleri kullanmayı düşünenler varsa, şiddetle önerilmiyor. Çizilmiş PVC kirli PVC’ den daha kötü görünüyor.

Pvc Cam Temizliği

PVC’ler plastik doğrama oldukları için mevsim şartlarından kötü etkilenebiliyorlar. Bu kötü tesirlerin izlerini en aza indirgemek, hem de yok edebilmek için PVC bakımı yapmak şart.

Bütün hareketli kapı ve pencere malzemelerinin en az ayda bir sefer yağlanması gerekiyor.

Bu aşınmaları önlemek içindir. Pencere kollarının cıvatalarını arada ir kontrol etmek gerekir. Cıvatalar gevşemişse sıkılması gerekir. Pencere ve PVC cam temizliği kapı kenarlardaki siyah contalar gittikçe aşınır veya yerinden çıkar.

Bu durumda yenisi ile değiştirmek gerekecektir. Pencere köşelerindeki su tahliye delikleri tıkalı ise açmak gerekir. İnşaat sırasında oluşan boya ve alçı kirleri kurumadan silinmelidir ki aşınma ve donuklaşmaya neden olmasın.

Eğer ürünler yeni takıldıysa üretici bantlarını ve müdafaa edici folyoları sökmek için üzerlerine biraz yağ sürerek bir ya da iki saat sonra sökmek ve oluşan bant kirlerini anında temizlemek gerekir.

Fark kirlerin temizliği için krem temizleyici kullanmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir