Su Baskını Temizlik Şirketi

Su Baskını Temizlik Şirketi Su baskını temizliği; su baskını olayı, bazen natürel afetler neticesi bazen ise dere yatağı gibi yanlış yapılanma yada tesisat sistemi hatalarından dolayı oluşmakta olup çoğu kez insanları ekonomik kayıplara ve mağduriyete uğratmaktadır. Hanenizde ve büronuzda, bir anda gerçekleşen su baskını ile bazen bir ömür hayat kaliteniz düşebilir.

Su baskını olduğunda tezce su baskını sonrası temizlik firmasından destek almalısınız. Teyidini yazılı olarak teslim alacağınız temizlik şirketinin su baskını sonrası ihtiyaç duyulan alet ve makinelere sahip olduğunu kesinlikle araştırınız. Çalışacak temizlik personellerinin ise su baskını ve su baskın sonrası temizlik hizmetinde tecrübeli olup olmadığını öğreniniz.

Su Baskını Temizlik Şirketi olmadan dikkat edilebilecek bir kaç ayrıntı; bilhassa alt katlarda yada çatı katlarda daire alırken olası ise bina sakinleri ile görüşüp araştırma yapmak yalnızca su baskınları açısından değil diğer ayrıntılar açısından da ehemmiyet taşır.

Cam, kapı pervazları, lastikleri, gider yolları gibi genel kontrolleri ilk yerleşimde ve sonrasında da ara ara yapılmalıdır. Bu tür kolay kontrollerin hayati önem taşıdığı göz ardı edilmemelidir.

Su baskını sonrası temizlik işini yapacak olan firmanın araç gereç ve makineleri mutlaka araştırılmalı hem de raporlama istenmelidir. Sigorta şirketi devreye girecek ise iş öncesi temizlik şirketi raporlamaları ivedice sunulmalıdır.

Hane ve bürolarda su baskını temizliğinde yapılacak olan kimi detaylar;

Havalandırma (mümkün ise camları açık tutmak yada klima, fan vb. çalıştırmak).

Kuvvetli vakumlar ile suyun salıverilmesi.

Suyun kuytu köşelerde yuvalanmasını önlemek ve tabanın hızlıca kurumasını sağlamak.

Dairede elektrik kullanımı mahzurlu ise bir başka daireden elektrik sağlamak.

Su baskını temizliği yapacak olan temizlik şirketlerinin mutlaka yanına alması şart olan bazı malzeme ve makineler;

Kuvvetli vakumlama yapabilecek ıslak kuru (geniş hacimli) vakum makineleri, uzatma kabloları,  dezenfektan, temizlik kimyevileri, koku, bol miktarda mikro fiber bez, fırça, kova, mop aparat takımları, taban çek pasları.

İyi yapılan bir temizlik nihayetinde aynı gün dairelerde ikamet edilebilir.

Yanlış uygulamalar işinizi daha da zorlaştıracağı gibi çoğu vakit hanenizi yada büronuzu günlerce ayrılmanıza kapı aralayabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir